Jeżeli planujesz zmienić rozmiar stosowanych opon, dowiedz się więcej o dostępnych rozmiarach i dopuszczalnych zamiennikach. Nie lekceważ obowiązujących przepisów!

Rozmiary i zamienniki opon

Pamiętaj, że zmiana rozmiaru stosowanych opon możliwa jest tylko pod pewnymi warunkami! Przeczytaj nasze porady i wskazówki dotyczące rozmiarów opon i zamienników, poznaj obowiązujące przepisy, dowiedz się, jak dobrać odpowiedni zamiennik i co się wiąże ze zmianą rozmiaru oraz co należy wiedzieć w tym zakresie o oponach zimowych.

Dwa sposoby na zmianę rozmiaru opon bez narażania się na ryzyko mandatu

Dwa sposoby na zmianę rozmiaru opon bez narażania się na ryzyko mandatu

Nadchodzi moment zmiany opon i zastanawiasz się, jakie opcje wchodzą w grę, jeżeli chodzi o rozmiar? Opony o niektórych rozmiarach mogą być sporo tańsze. Ponadto może zdarzyć się, że opony o oryginalnym rozmiarze będą chwilowo niedostępne na rynku. Czasem właściciele aut zmieniają rozmiar opon, aby zyskać lepszą przyczepność na drodze lub po prostu poprawić wygląd samochodu. Jak zmienić rozmiar opon bez obaw o bezpieczeństwo i z poszanowaniem obowiązujących przepisów? Przeczytaj nasz krótki poradnik, aby poznać dostępne możliwości.

Dwie korzyści płynące ze stosowania opon zimowych o mniejszym rozmiarze niż letnie

Dwie korzyści płynące ze stosowania opon zimowych o mniejszym rozmiarze niż letnie

Musisz kupić nowe opony zimowe i zastanawiasz się, jakie opcje wchodzą w grę, jeżeli chodzi o rozmiar? Mniejsze opony często bywają tańsze, co jednak z wydajnością, zwłaszcza podczas jazdy na śniegu? Co na ten temat mówią przepisy?

Tabela zamienników opon

Trzy zasady, jakich należy przestrzegać przy zmianie rozmiaru opon

Homologowane opony nie spełniają Twoich oczekiwań? Niezależnie od tego, czy chodzi o przyczepność, cenę, wygląd, czy inn...

Podobne tematy