Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Yokohama Geolandar X-CV i X-MT – wybór dla SUV-ów

Japoński producent ogumienia Yokohama przedstawił na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie dwie nowe opony z serii 4x4 Geolandar: X-MT do jazdy terenowej oraz X-CV do użytku na drogach.

samochodu-terenowego

Jakie opony 4x4 najlepiej będą pasować do mojego samochodu terenowego? - Copyright © www.istockphoto.com

Poszerzenie oferty o dwa nowe modele

Yokohama nie traci czasu na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie. Japoński producent zaprezentował m.in. 2 nowe modele opon z serii Geolandar przeznaczone do aut terenowych i SUV-ów. To Geolandar X-MT dla amatorów jazdy terenowej oraz Geolandar X-CV do użytku na asfalcie.

Nowe opony Geolandar X-MT do jazdy terenowej

Już dostępne na rynku amerykańskim, Yokohama Geolandar X-MT zawitają do Europy tej wiosny. Nowe opony do SUV-ów, aut terenowych i pickupów zaprezentowane przez Yokohamę w Genewie są przeznaczone przede wszystkim do jazdy po błotnistym i skalistym podłożu. Bieżnik w stylistyce „rock concept” z masywnymi klockami gumowymi bardzo dobrze radzi sobie na kamieniach. Geolandar X-MT mają być „rekreacyjną” alternatywą dla modelu Geolandar M/T G003, który przewyższają pod względem osiągów na wymagających trasach.

Ogumienie Yokohama Geolandar X-MT będzie dostępne w sprzedaży od wiosny 2019 roku w sześciu rozmiarach pasujących do felg o średnicach 20, 17 i 16 cali.

Targi motoryzacyjne 2019 w Genewie – nowe opony do SUV-ów i aut terenowych Yokohama Geolandar X-MT

© Yokohama

Nowe opony Geolandar X-CV do jazdy po drogach

Nowe ogumienie Yokohama Geolandar X-CV (litery CV odnoszą się do crossoverów) to dobry wybór do najnowszych kompaktowych SUV-ów i ogólnie do pojazdów z nadwoziem samonośnym. Opony X-CV, przeznaczone głównie do jazdy po asfalcie, zostały zaprojektowane ze szczególnym naciskiem na zwrotność i wydajność przy dużych prędkościach.

Asymetryczny bieżnik ma cztery wzdłużne rowki oraz układ lameli 3D. W połączeniu z mieszanką gumową o wysokiej zawartości krzemionki zapewnia on dobrą wydajność na mokrej nawierzchni, zwłaszcza podczas hamowania. Dzięki poprawionej konstrukcji opony charakteryzują się lepszą trwałością i niższym oporem toczenia w porównaniu do podobnych modeli, np. Yokohama Parada Spec-X PA02.

Ogumienie Yokohama Geolandar X-CV będzie dostępne w sprzedaży od wiosny 2019 roku w 23 rozmiarach pasujących do felg o średnicach od 18 do 22 cali.

Targi motoryzacyjne 2019 w Genewie – nowe opony do SUV-ów i aut terenowych Yokohama Geolandar X-CV

© Yokohama

CZYTAJ TAKŻE

Yokohama GT Special Classic – nowoczesna technologia dla zabytkowych samochodów

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie japoński producent ogumienia Yokohama zapowiedział europejską premierę opon do zabytkowych samochodów – G.T. Special Classic.

Yokohama Advan Neova AD08RS w zgodzie z najnowszymi przepisami

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie japoński producent ogumienia Yokohama zapowiedział premierę semi-slicków Advan Neova AD08RS, które spełniają najnowsze europejskie standardy dotyczące oporu toczenia.


Yokohama BluEarth-air EF21 – lekkie jak piórko dla większej oszczędności energii

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Yokohama zaprezentowała swoje najnowsze ekologiczne opony BluEarth-air EF21.

Pirelli P Zero Winter – zimowe opony do sportowej jazdy?

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował najnowsze ogumienie ze sportowej serii P Zero – P Zero Winter, zaprojektowane we współpracy z wieloma producentami samochodów.