Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Cyber Tyre – opony w technologii 5G od Pirelli

Na branżowej imprezie zorganizowanej przez stowarzyszenie 5GAA (Automotive Association), do którego należy m.in. firma Pirelli, Włosi pokazali możliwości zastosowania nowoczesnych usług opartych o technologię 5G. Chodzi o inteligentne ogumienie Cyber Tyre, które za pośrednictwem sieci może informować kierowcę i inne pojazdy w okolicy o warunkach panujących na drodze.

Pirelli Cyber Tyre – opony informujące o warunkach panujących na drodze za pośrednictwem sieci 5G

Pirelli zapowiada rewolucję w transporcie, prezentując opony Cyber Tyre pracujące w sieci 5G. © iStockphoto / metamorworks

Pirelli Cyber Tyre – opony pracujące w sieci 5G

Cyber Tyre, czyli opony sieciowe Pirelli, zademonstrowano publiczności na imprezie „The 5G Path of Vehicle-to-Everything Communication” („5G jako przyszłość komunikacji pojazdów z otoczeniem”). Te inteligentne opony przekazują do pojazdu informacje o warunkach drogowych za pośrednictwem sieci 5G. Włoski producent zaprezentował ich możliwości podczas „Światowej premiery zaawansowanych systemów wspomagania jazdy (ADAS) pracujących w sieci 5G”, która miała miejsce niedawno w Turynie. 

We współpracy z firmami Audi, Ericsson, Tim, Italdesign oraz KTH Pirelli pokazał, co potrafi samochód wyposażony w ogumienie Cyber Tyre. Dzięki zastosowaniu specjalnych czujników opony mogą ostrzegać inne pojazdy o niebezpieczeństwie akwaplanacji za pośrednictwem sieci 5G. Jest to możliwe dzięki nadzwyczajnej prędkości transmisji danych.

Cyber Car – nowe środowisko Pirelli umożliwiające komunikację z oponami

Opony opracowane z myślą o poprawie bezpieczeństwa na drodze

Nowe technologie mogą istotnie przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Często słyszymy, że ogumienie to jedyny element pojazdu mający styczność z nawierzchnią. Pirelli Cyber Tyre to szczytowe osiągnięcie w branży oponiarskiej umożliwiające komunikację z kierowcą, jego pojazdem oraz całą infrastrukturą drogową. Na podstawie odczytów z wewnętrznego czujnika system może przekazywać kierowcy dane dotyczące rodzaju ogumienia, a także na bieżąco informować go o przebiegu i obciążeniach dynamicznych. Co więcej, po raz pierwszy w historii motoryzacji Pirelli Cyber Tyre dzięki sieci 5G będą ostrzegać kierowcę i innych znajdujących się w pobliżu użytkowników dróg o mokrej nawierzchni lub spadku przyczepności.

Pirelli Cyber Tyre – opony ostrzegające kierowców o trudnych warunkach drogowych za pośrednictwem sieci 5G

© Pirelli

Otrzymawszy takie informacje, kierowcy będą mogli dostosować swój styl jazdy, a auta – odpowiednio dostroić działanie pokładowych systemów sterowania i wspomagania

Nowe rozwiązania autorstwa Pirelli mają w założeniu poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz zwiększyć wydajność transportu.

Strategia Pirelli Perfect Fit

Trudno przecenić ogromny wkład marki Pirelli w prężny rozwój nowoczesnej mobilności i innowacyjnych systemów autonomicznej jazdy. Jednym z największych osiągnięć w tym zakresie jest strategia Perfect Fit, która polega na oferowaniu skrojonych na miarę produktów i usług. Włoski producent pragnie w ten sposób sprostać oczekiwaniom koncernów samochodowych, właścicieli flot pojazdów oraz indywidualnych użytkowników. Na początku tego roku Pirelli zaprezentował autorskie rozwiązanie Track Adrenaline. Są to opony z serii P Zero Trofeo wyposażone w czujniki, które na bieżąco gromadzą informacje o ciśnieniu i temperaturze i wraz z danymi telemetrycznymi przekazują je kierowcy, który na tej podstawie może dostosować styl jazdy, aby poprawić osiągi.

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

CZYTAJ TAKŻE

Nowo odkryty gatunek w rezerwacie Michelin Ouro Verde

Naukowcy z rezerwatu przyrodniczego Michelin Ouro Verde w brazylijskim stanie Bahia odkryli nieznany dotychczas gatunek owada. To wspaniała wiadomość w tak ponurych czasach dla bioróżnorodności naszej planety.

Michelin Uptis – obsypane nagrodami bezpowietrzne opony, których nie da się przebić

Na początku 2019 roku Michelin zaprezentował prototyp odpornych na przebicie opon Uptis (z ang. Unique Puncture-proof Tire System), które powstały dzięki dodatkowym nakładom francuskiego producenta na badania i rozwój. Efekt tych prac został doceniony prestiżowymi nagrodami za innowacyjne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa, oszczędności i zrównoważonego transportu.


Kalendarz Pirelli 2020 „w poszukiwaniu Julii”

47. edycja kalendarza Pirelli „W poszukiwaniu Julii” przenosi nas w realia ponadczasowej tragedii szekspirowskiej „Romeo i Julia”. Kalendarz, po raz pierwszy w historii zrealizowany przez włoskiego fotografa Paolo Roversiego, zaprezentowano publiczności w Teatro Filarmonico w Weronie, czyli w mieście, w którym rozgrywa się historia dramatu.

Pirelli P Zero World otwiera luksusowe centrum montażu ogumienia w Melbourne

Po Los Angeles (2016), Monachium (2017), Monako (2018) i Dubaju (początek 2019) przyszła wreszcie pora na inaugurację pierwszego centrum montażu P Zero World na antypodach, a dokładnie w Melbourne. W ten sposób Pirelli dociera ze swoim uznanym ogumieniem już na czwarty kontynent. Co poza tym? Marka oferuje klientom prestiżowe produkty i usługi.