Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Goodyear przedstawił nową technologię o nazwie Electric Drive, która zwiększa skuteczność opon

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie Goodyear zaprezentował Electric Drive, nową technologię dla pojazdów elektrycznych.

Goodyear_EfficientGrip_Performance_ElectricDrive

Prototypowa opona Goodyear EfficientGrip Performance została pokazana w Genewie, aby przedstawić światu technologię Electric Drive. © Goodyear

Technologia dostępna w najbliższej przyszłości

Goodyear przyjechał do Genewy, by stawiać pytania dotyczące transportu przyszłości. Po zaprezentowaniu konceptu „oddychającej” opony, producent przedstawił również projekt technologii dla nowych pojazdów elektrycznych.

Ma ona stać się rzeczywistością już w 2019 roku. – Nowa legislacja mająca na celu zmniejszanie emisji, [...] stwarza doskonałe warunki dla pojazdów elektrycznych – wyjaśniał Chris Delaney, dyrektor Goodyear na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. – Współpracujemy z producentami samochodów, aby w przyszłym roku zaprezentować naszą technologię Electric Drive, stworzoną jako odpowiedź na specyficzne potrzeby tego rosnącego segmentu rynku.

Prototyp opony z nową technologią

Na stoisku Goodyear w Genewie można było zobaczyć prototyp opony EfficientGrip Performance z technologią Electric Drive. Innowacja ta ma wydłużać żywotność opony i zwiększać zasięg pojazdu.  Wąskie lamelki na całym bieżniku zapewniają większą powierzchnię kontaktową niż tradycyjne rowki promieniowe. Wnętrze opony zostało zoptymalizowane, aby unosić ciężar baterii nowych pojazdów elektrycznych, jednocześnie absorbując ich większy moment obrotowy. 

Materiały wykorzystane do produkcji zostały starannie dobrane w celu zapewnienia wyjątkowo niskiego oporu toczenia oraz zmniejszenia masy obrotowej. Boki również zostały zaprojektowane tak, aby opona była jak najbardziej aerodynamiczna.

– Goodyear jest przedsiębiorstwem, które na przestrzeni 120 lat innowacji przyczyniało się i nadal się przyczynia do zmian w przemyśle motoryzacyjnym. Prototypowa opona EfficientGrip Performance z technologią Electric Drive to kolejny krok na drodze do przyszłości motoryzacji – podsumował Chris Delaney.

Zobacz prezentację technologii Electric Drive:

CZYTAJ TAKŻE

Eagle F1 SuperSport: ultra sportowe opony Goodyear

Goodyear zaprezentował nową gamę opon Ultra Ultra High Performance (UUHP). Semi-slicki Eagle F1 SuperSport powstały z inspiracji najbardziej spektakularnymi osiągnięciami w sportach motorowych, aby zapewnić kierowcom jeszcze lepszą wydajność.

Kalendarz Pirelli 2019: Laetitia Casta i Gigi Hadid w krainie marzeń

Pirelli zaprezentował przyszłoroczne wydanie swojego słynnego kalendarza na uroczystej gali w Mediolanie. 46. odsłona przygotowana przez fotografika Alberta Watsona nosi tytuł „Dreaming” i skupia się na ukazaniu sfery marzeń.

Systemy TPMS niedługo obowiązkowe w SUV-ach i lekkich pojazdach użytkowych

Rada Unii Europejskiej zaproponowała przepisy rozszerzające obowiązek stosowania systemów monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) na lekkie pojazdy użytkowe i SUV-y.

Hexonic i Aeroflow: dwa modele inteligentnych opon przyszłości od firmy Hankook

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w niemieckim Essen Hankook zaprezentował dwa prototypowe modele opon opracowane w ramach projektu Design Innovation. Opony „Aeroflow” i „Hexonic” to nowatorskie podejście do mobilności i technologii jutra, która znajdzie zastosowanie zarówno w samochodach miejskich, jak i autach wyścigowych.