Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Goodyear przedstawił nową technologię o nazwie Electric Drive, która zwiększa skuteczność opon

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie Goodyear zaprezentował Electric Drive, nową technologię dla pojazdów elektrycznych.

Goodyear_EfficientGrip_Performance_ElectricDrive

Prototypowa opona Goodyear EfficientGrip Performance została pokazana w Genewie, aby przedstawić światu technologię Electric Drive. © Goodyear

Technologia dostępna w najbliższej przyszłości

Goodyear przyjechał do Genewy, by stawiać pytania dotyczące transportu przyszłości. Po zaprezentowaniu konceptu „oddychającej” opony, producent przedstawił również projekt technologii dla nowych pojazdów elektrycznych.

Ma ona stać się rzeczywistością już w 2019 roku. – Nowa legislacja mająca na celu zmniejszanie emisji, [...] stwarza doskonałe warunki dla pojazdów elektrycznych – wyjaśniał Chris Delaney, dyrektor Goodyear na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. – Współpracujemy z producentami samochodów, aby w przyszłym roku zaprezentować naszą technologię Electric Drive, stworzoną jako odpowiedź na specyficzne potrzeby tego rosnącego segmentu rynku.

Prototyp opony z nową technologią

Na stoisku Goodyear w Genewie można było zobaczyć prototyp opony EfficientGrip Performance z technologią Electric Drive. Innowacja ta ma wydłużać żywotność opony i zwiększać zasięg pojazdu.  Wąskie lamelki na całym bieżniku zapewniają większą powierzchnię kontaktową niż tradycyjne rowki promieniowe. Wnętrze opony zostało zoptymalizowane, aby unosić ciężar baterii nowych pojazdów elektrycznych, jednocześnie absorbując ich większy moment obrotowy. 

Materiały wykorzystane do produkcji zostały starannie dobrane w celu zapewnienia wyjątkowo niskiego oporu toczenia oraz zmniejszenia masy obrotowej. Boki również zostały zaprojektowane tak, aby opona była jak najbardziej aerodynamiczna.

– Goodyear jest przedsiębiorstwem, które na przestrzeni 120 lat innowacji przyczyniało się i nadal się przyczynia do zmian w przemyśle motoryzacyjnym. Prototypowa opona EfficientGrip Performance z technologią Electric Drive to kolejny krok na drodze do przyszłości motoryzacji – podsumował Chris Delaney.

Zobacz prezentację technologii Electric Drive:

CZYTAJ TAKŻE

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował nowe rozwiązanie do komunikacji z oponami: Track Adrenaline.

Show Pirelli P Zero w Genewie

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zapowiedział ciekawe dodatki do swojej serii sportowej P Zero, między innymi specjalne oznakowanie „Elect” oraz ogumienie „Color Edition”, które będzie fabrycznie montowane w niektórych autach.

Goodyear Golden Sahara II – prototyp autonomicznego samochodu z lat 50 z przezroczystymi oponami

Amerykański producent ogumienia Goodyear zaprezentował prototyp samochodu z lat 50, do którego opracował przezroczyste opony. Odnaleziony po latach Golden Sahara II można podziwiać na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie.

Goodyear Aero – prototypowe opony do samochodów latających i autonomicznych

Goodyear nie przestaje zaskakiwać gości międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. W 2016 roku amerykański producent zaprezentował opony kuliste, w zeszłym roku – ogumienie na bazie włókien roślinnych, a na tegorocznych targach pokazuje innowacyjny prototyp opon do autonomicznych samochodów przyszłości.