Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Hexonic i Aeroflow: dwa modele inteligentnych opon przyszłości od firmy Hankook

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w niemieckim Essen Hankook zaprezentował dwa prototypowe modele opon opracowane w ramach projektu Design Innovation. Opony „Aeroflow” i „Hexonic” to nowatorskie podejście do mobilności i technologii jutra, która znajdzie zastosowanie zarówno w samochodach miejskich, jak i autach wyścigowych.

Prototypowe ogumienie Hankook Hexonic i Aeroflow zaprezentowane na targach motoryzacyjnych w Essen

Hankook zaprezentował prototypowe modele opon na targach motoryzacyjnych w niemieckim Essen © Hankook

Opony zaprojektowane przez studentów wzornictwa

Co dwa lata Hankook we współpracy z najbardziej prestiżowymi szkołami wzornictwa organizuje projekt pod nazwą „Design Innovation”. W tym roku południowokoreański producent ogumienia zaprosił do współpracy Royal College of Art w Londynie. Temat przewodni tegorocznej edycji to „Rozwinięcie przyszłego życia poza mobilność”.

Studenci z londyńskiej uczelni mieli więc za zadanie opracować projekt ogumienia do pojazdów autonomicznych. Oprócz samego wyglądu studenci mieli również zaproponować przekonujące i możliwe do zrealizowania rozwiązania techniczne. – Ten projekt wpisuje się w szersze poszukiwania kreatywnych i wydajnych rozwiązań w zakresie przyszłej mobilności – wyjaśnia Klaus Krause, dyrektor europejskiego ośrodka badawczo-rozwojowego firmy Hankook.

Hexonic – inteligentne opony dla systemów carsharingowych

Pierwszym prototypem opracowanym przez studentów Royal College of Art jest Hexonic – ogumienie przeznaczone do carsharingowych pojazdów autonomicznych, które potrafi na bieżąco analizować trasę przejazdu za pomocą siedmiu niezależnych czujników skanujących nawierzchnię. Na podstawie zebranych w ten sposób informacji Hexonic ma automatycznie modyfikować bieżnik przy uwzględnieniu aktualnych warunków drogowych. Dzięki temu możliwe będzie np. dostosowanie przyczepności zależnie od temperatury lub rodzaju nawierzchni.

Prototypowe opony Hankook Hexonic na targach motoryzacyjnych w Essen

© Hankook

 

Aeroflow – sportowe opony przyszłości

Opracowane specjalnie z myślą o sportach motorowych opony Aeroflow mają zapewniać możliwie najwyższą siłę nacisku na podłoże. W tym celu zaprojektowano szerszą konstrukcję o podwójnym bieżniku, który może się rozsuwać. Między dwiema częściami znajduje się turbina, która w czasie jazdy zasysa powietrze, wykorzystywane w razie potrzeby do zwiększenia siły nacisku na podłoże. To unikalne rozwiązanie pozwoli zwiększyć przyczepność przy najwyższych prędkościach jazdy.

Prototypowe opony Hankook Aeroflow na targach motoryzacyjnych w Essen

© Hankook

CZYTAJ TAKŻE

Skąd pochodzą producenci? Południowokoreańskie marki opon

Z jakiego kraju pochodzą opony Hankook? Gdzie produkuje się opony Nexen oraz Kumho? Poznaj najważniejsze koreańskie marki opon i dowiedz się więcej o producentach ogumienia z Korei Południowej.

Skąd pochodzą producenci? Indyjskie marki opon

Z jakiego kraju pochodzą opony Apollo? Gdzie produkuje się opony CEAT oraz MRF? Poznaj najważniejsze indyjskie marki opon i dowiedz się więcej o producentach z tego kraju.

Z jakich krajów pochodzą producenci opon? Chińskie marki ogumienia

Z jakiego kraju pochodzą opony Wanli? Skąd wywodzą się marki Sailun albo Doublestar? Które chińskie marki opon są najlepsze? Odkryj listę chińskich marek oraz licznych chińskich firm branży oponiarskiej produkujących w Chinach. Być może dzięki niej zmienisz swoje spojrzenie na chińskie opony.

Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV na oryginalnym wyposażeniu auta DS7 Crossback

Firmy Goodyear i DS Automobiles podpisały nową umowę o współpracy w zakresie oryginalnego wyposażenia. Letnie opony Eagle F1 Asymmetric 3 SUV będą fabrycznie montowane w SUV-ach DS7 Crossback.