Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Hexonic i Aeroflow: dwa modele inteligentnych opon przyszłości od firmy Hankook

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w niemieckim Essen Hankook zaprezentował dwa prototypowe modele opon opracowane w ramach projektu Design Innovation. Opony „Aeroflow” i „Hexonic” to nowatorskie podejście do mobilności i technologii jutra, która znajdzie zastosowanie zarówno w samochodach miejskich, jak i autach wyścigowych.

Prototypowe ogumienie Hankook Hexonic i Aeroflow zaprezentowane na targach motoryzacyjnych w Essen

Hankook zaprezentował prototypowe modele opon na targach motoryzacyjnych w niemieckim Essen © Hankook

Opony zaprojektowane przez studentów wzornictwa

Co dwa lata Hankook we współpracy z najbardziej prestiżowymi szkołami wzornictwa organizuje projekt pod nazwą „Design Innovation”. W tym roku południowokoreański producent ogumienia zaprosił do współpracy Royal College of Art w Londynie. Temat przewodni tegorocznej edycji to „Rozwinięcie przyszłego życia poza mobilność”.

Studenci z londyńskiej uczelni mieli więc za zadanie opracować projekt ogumienia do pojazdów autonomicznych. Oprócz samego wyglądu studenci mieli również zaproponować przekonujące i możliwe do zrealizowania rozwiązania techniczne. – Ten projekt wpisuje się w szersze poszukiwania kreatywnych i wydajnych rozwiązań w zakresie przyszłej mobilności – wyjaśnia Klaus Krause, dyrektor europejskiego ośrodka badawczo-rozwojowego firmy Hankook.

Hexonic – inteligentne opony dla systemów carsharingowych

Pierwszym prototypem opracowanym przez studentów Royal College of Art jest Hexonic – ogumienie przeznaczone do carsharingowych pojazdów autonomicznych, które potrafi na bieżąco analizować trasę przejazdu za pomocą siedmiu niezależnych czujników skanujących nawierzchnię. Na podstawie zebranych w ten sposób informacji Hexonic ma automatycznie modyfikować bieżnik przy uwzględnieniu aktualnych warunków drogowych. Dzięki temu możliwe będzie np. dostosowanie przyczepności zależnie od temperatury lub rodzaju nawierzchni.

Prototypowe opony Hankook Hexonic na targach motoryzacyjnych w Essen

© Hankook

 

Aeroflow – sportowe opony przyszłości

Opracowane specjalnie z myślą o sportach motorowych opony Aeroflow mają zapewniać możliwie najwyższą siłę nacisku na podłoże. W tym celu zaprojektowano szerszą konstrukcję o podwójnym bieżniku, który może się rozsuwać. Między dwiema częściami znajduje się turbina, która w czasie jazdy zasysa powietrze, wykorzystywane w razie potrzeby do zwiększenia siły nacisku na podłoże. To unikalne rozwiązanie pozwoli zwiększyć przyczepność przy najwyższych prędkościach jazdy.

Prototypowe opony Hankook Aeroflow na targach motoryzacyjnych w Essen

© Hankook

CZYTAJ TAKŻE

Kumho zapewni oryginalne wyposażenie do Mercedesa klasy G

Południowokoreański producent Kumho Tyre ogłosił, że będzie dostarczać ogumienie do najnowszej generacji Mercedesa-Benza klasy G.

P Zero World w Dubaju: po Los Angeles, Monachium i Monako Pirelli otwiera salon w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Pirelli zainaugurowało w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) swoje czwarte ultraluksusowe centrum montażu ogumienia – P Zero World.

Eagle F1 SuperSport: ultra sportowe opony Goodyear

Goodyear zaprezentował nową gamę opon Ultra Ultra High Performance (UUHP). Semi-slicki Eagle F1 SuperSport powstały z inspiracji najbardziej spektakularnymi osiągnięciami w sportach motorowych, aby zapewnić kierowcom jeszcze lepszą wydajność.

Kalendarz Pirelli 2019: Laetitia Casta i Gigi Hadid w krainie marzeń

Pirelli zaprezentował przyszłoroczne wydanie swojego słynnego kalendarza na uroczystej gali w Mediolanie. 46. odsłona przygotowana przez fotografika Alberta Watsona nosi tytuł „Dreaming” i skupia się na ukazaniu sfery marzeń.