Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu: Michelin pokazuje możliwości swoich opon używanych

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu francuski producent Michelin podkreślał skuteczność swoich opon nawet w przypadku wysokiego stopnia ich zużycia.

Firma Michelin podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego podkreśla skuteczność swoich używanych opon

Stoisko firmy Michelin podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu: osiągi opon używanych. © rezulteo

Apel firmy Michelin

„Jeśli skuteczność moich opon w zakresie bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni jest mierzona tylko dla nowego ogumienia i zaczyna spadać już w momencie, gdy wyjeżdżam z warsztatu, skąd mam wiedzieć, do kiedy jestem bezpieczny?” Pytanie to zadała firma Michelin podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu aby zwrócić uwagę odbiorców na trwałość i skuteczność używanych opon własnej marki.

O ile niektóre osiągi, takie jak hamowanie na suchej nawierzchni i opór toczenia, poprawiają się w okresie eksploatacji ogumienia, to elementy odpowiadające za hamowanie na mokrej nawierzchni niszczeją w miarę zużywania się opony. Dlatego Michelin wzywa do wprowadzenia testów podobnych do tych, które już są przeprowadzane na nowych oponach, ale tym razem w odniesieniu do opon używanych, aby ustalić minimalny próg ich skuteczności.

Michelin Primacy 4 na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu

© Michelin

Opony nowe lub używane, ale zawsze skuteczne

Firma Michelin wprowadziła już ten system dla swoich produktów. Producent niedawno odświeżył większość swoich linii opon do samochodów osobowych: CrossClimate+, CrossClimate SUV, Primacy 4, Alpin 6 i Agilis CrossClimate. Tych 5 modeli zaprezentowanych na stoisku Michelin Międzynarodowego Salonu Samochodowego miałoby stanowić odpowiedź firmy na planowane postarzanie produktów, z którym francuski producent usiłuje walczyć. Wszystkie wymienione opony są wyposażone w najnowsze technologie „Evergrip”, które przedłużają ich skuteczność: rowki ukazują się i rozszerzają w miarę postępującego zużycia, wzór bieżnika jest zoptymalizowany dzięki bardziej pionowemu układowi rowków, a mieszanka gumowa składa się z wielu warstw powstałych ze składników najnowszej generacji. Każda z tych opon marki Michelin posiada swoje specyficzne właściwości zwiększające jej skuteczność aż do osiągnięcia wyznaczonej przepisami granicy zużycia 1,6 mm.

Michelin Primacy 4 – Międzynarodowy Salon Samochodowy – opony używane

© Michelin

CZYTAJ TAKŻE

Opony Bridgestone na oryginalnym wyposażeniu BMW X5 serii 3 i 8

Japoński producent ogumienia Bridgestone ogłosił nawiązanie współpracy z BMW w zakresie dostawy opon do nowych modeli X5 serii 3 i 8.

Bridgestone opracuje opony do jazdy po Księżycu

Bridgestone zapowiedział swój udział w misji kosmicznej planowanej przez Japońską Agencję Aerokosmiczną. Cel: opracowanie opon przystosowanych do jazdy po Księżycu.

Nokian Tyres wyposaży pierwszy na świecie pojazd autonomiczny całkowicie odporny na warunki pogodowe

Fiński producent ogumienia Nokian Tyres właśnie ogłosił podpisanie umowy na wyposażenie nowego autobusu autonomicznego, który będzie mógł poruszać się w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających, warunkach pogodowych.

Pirelli Track Adrenaline – aplikacja pozwalająca wycisnąć maksimum z opon P Zero

Na 89. międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Genewie Pirelli zaprezentował nowe rozwiązanie do komunikacji z oponami: Track Adrenaline.