Tu znajdziesz najlepsze opony w najlepszej cenie

rezulteo pomaga wybrać i kupić opony

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu: Michelin pokazuje możliwości swoich opon używanych

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu francuski producent Michelin podkreślał skuteczność swoich opon nawet w przypadku wysokiego stopnia ich zużycia.

Firma Michelin podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego podkreśla skuteczność swoich używanych opon

Stoisko firmy Michelin podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu: osiągi opon używanych. © rezulteo

Apel firmy Michelin

„Jeśli skuteczność moich opon w zakresie bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni jest mierzona tylko dla nowego ogumienia i zaczyna spadać już w momencie, gdy wyjeżdżam z warsztatu, skąd mam wiedzieć, do kiedy jestem bezpieczny?” Pytanie to zadała firma Michelin podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu aby zwrócić uwagę odbiorców na trwałość i skuteczność używanych opon własnej marki.

O ile niektóre osiągi, takie jak hamowanie na suchej nawierzchni i opór toczenia, poprawiają się w okresie eksploatacji ogumienia, to elementy odpowiadające za hamowanie na mokrej nawierzchni niszczeją w miarę zużywania się opony. Dlatego Michelin wzywa do wprowadzenia testów podobnych do tych, które już są przeprowadzane na nowych oponach, ale tym razem w odniesieniu do opon używanych, aby ustalić minimalny próg ich skuteczności.

Michelin Primacy 4 na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu

© Michelin

Opony nowe lub używane, ale zawsze skuteczne

Firma Michelin wprowadziła już ten system dla swoich produktów. Producent niedawno odświeżył większość swoich linii opon do samochodów osobowych: CrossClimate+, CrossClimate SUV, Primacy 4, Alpin 6 i Agilis CrossClimate. Tych 5 modeli zaprezentowanych na stoisku Michelin Międzynarodowego Salonu Samochodowego miałoby stanowić odpowiedź firmy na planowane postarzanie produktów, z którym francuski producent usiłuje walczyć. Wszystkie wymienione opony są wyposażone w najnowsze technologie „Evergrip”, które przedłużają ich skuteczność: rowki ukazują się i rozszerzają w miarę postępującego zużycia, wzór bieżnika jest zoptymalizowany dzięki bardziej pionowemu układowi rowków, a mieszanka gumowa składa się z wielu warstw powstałych ze składników najnowszej generacji. Każda z tych opon marki Michelin posiada swoje specyficzne właściwości zwiększające jej skuteczność aż do osiągnięcia wyznaczonej przepisami granicy zużycia 1,6 mm.

Michelin Primacy 4 – Międzynarodowy Salon Samochodowy – opony używane

© Michelin

CZYTAJ TAKŻE

Technologia DriveGuard Run-Flat będzie dostępna w najnowszych modelach marki Bridgestone

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu firma Bridgestone ogłosiła, że jej technologia DriveGuard Run-Flat, która do tej pory była zarezerwowana dla niektórych rodzajów produktów, będzie dostępna w najnowszych modelach opon tej marki.

Bridgestone wprowadza na rynek My Speedy, aplikację na smartfony ułatwiającą serwisowanie auta

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu firma Bridgestone pokazała swoją aplikację na smartfony My Speedy, która pozwala kierowcy sprawdzać stan auta w czasie rzeczywistym.

Opony Vredestein będą fabrycznie montowane w autach Volkswagen Touareg

Holenderski producent Vredestein poinformował, że będzie dostawcą opon letnich i całorocznych do SUV-a Touareg marki Volkswagen.

Pirelli otwiera swój trzeci salon P Zero World w Monako

Włoski producent opon Pirelli otworzył w Monte Carlo swój nowy, drugi w Europie, salon P Zero World.