Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu: Michelin pokazuje możliwości swoich opon używanych

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu francuski producent Michelin podkreślał skuteczność swoich opon nawet w przypadku wysokiego stopnia ich zużycia.

Firma Michelin podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego podkreśla skuteczność swoich używanych opon

Stoisko firmy Michelin podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu: osiągi opon używanych. © rezulteo

Apel firmy Michelin

„Jeśli skuteczność moich opon w zakresie bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni jest mierzona tylko dla nowego ogumienia i zaczyna spadać już w momencie, gdy wyjeżdżam z warsztatu, skąd mam wiedzieć, do kiedy jestem bezpieczny?” Pytanie to zadała firma Michelin podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu aby zwrócić uwagę odbiorców na trwałość i skuteczność używanych opon własnej marki.

O ile niektóre osiągi, takie jak hamowanie na suchej nawierzchni i opór toczenia, poprawiają się w okresie eksploatacji ogumienia, to elementy odpowiadające za hamowanie na mokrej nawierzchni niszczeją w miarę zużywania się opony. Dlatego Michelin wzywa do wprowadzenia testów podobnych do tych, które już są przeprowadzane na nowych oponach, ale tym razem w odniesieniu do opon używanych, aby ustalić minimalny próg ich skuteczności.

Michelin Primacy 4 na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu

© Michelin

Opony nowe lub używane, ale zawsze skuteczne

Firma Michelin wprowadziła już ten system dla swoich produktów. Producent niedawno odświeżył większość swoich linii opon do samochodów osobowych: CrossClimate+, CrossClimate SUV, Primacy 4, Alpin 6 i Agilis CrossClimate. Tych 5 modeli zaprezentowanych na stoisku Michelin Międzynarodowego Salonu Samochodowego miałoby stanowić odpowiedź firmy na planowane postarzanie produktów, z którym francuski producent usiłuje walczyć. Wszystkie wymienione opony są wyposażone w najnowsze technologie „Evergrip”, które przedłużają ich skuteczność: rowki ukazują się i rozszerzają w miarę postępującego zużycia, wzór bieżnika jest zoptymalizowany dzięki bardziej pionowemu układowi rowków, a mieszanka gumowa składa się z wielu warstw powstałych ze składników najnowszej generacji. Każda z tych opon marki Michelin posiada swoje specyficzne właściwości zwiększające jej skuteczność aż do osiągnięcia wyznaczonej przepisami granicy zużycia 1,6 mm.

Michelin Primacy 4 – Międzynarodowy Salon Samochodowy – opony używane

© Michelin

CZYTAJ TAKŻE

Systemy TPMS niedługo obowiązkowe w SUV-ach i lekkich pojazdach użytkowych

Rada Unii Europejskiej zaproponowała przepisy rozszerzające obowiązek stosowania systemów monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) na lekkie pojazdy użytkowe i SUV-y.

Hexonic i Aeroflow: dwa modele inteligentnych opon przyszłości od firmy Hankook

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w niemieckim Essen Hankook zaprezentował dwa prototypowe modele opon opracowane w ramach projektu Design Innovation. Opony „Aeroflow” i „Hexonic” to nowatorskie podejście do mobilności i technologii jutra, która znajdzie zastosowanie zarówno w samochodach miejskich, jak i autach wyścigowych.

Skąd pochodzą producenci? Południowokoreańskie marki opon

Z jakiego kraju pochodzą opony Hankook? Gdzie produkuje się opony Nexen oraz Kumho? Poznaj najważniejsze koreańskie marki opon i dowiedz się więcej o producentach ogumienia z Korei Południowej.

Skąd pochodzą producenci? Indyjskie marki opon

Z jakiego kraju pochodzą opony Apollo? Gdzie produkuje się opony CEAT oraz MRF? Poznaj najważniejsze indyjskie marki opon i dowiedz się więcej o producentach z tego kraju.