Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Pirelli we współpracy z Pumą stworzą buty inspirowane oponami

Włoski producent ogumienia Pirelli zaprezentował nowy model obuwia stworzony we współpracy z Pumą. Czerpiące ze stylistyki opon sportowych buty o nazwie Replicat-X dopełnią kolekcję luksusowych produktów z serii Pirelli Design.

Buty Pirelli x Puma

© Pirelli 

Nowy produkt w kolekcji Pirelli

Były już zegarki, narty i głośniki, a teraz kolej na buty! Kolejny raz mamy okazję się przekonać, że Pirelli to więcej niż opony. Włoski producent ogumienia zaprezentował ekskluzywne sportowe buty Replicat-X stworzone we współpracy z Pumą. To kolejny element kolekcji Pirelli Design, w której znajdziemy szereg wyjątkowych produktów w kolorach mediolańskiego producenta, opracowanych przez znane marki z wykorzystaniem know-how branży oponiarskiej.

Buty Pirelli x Puma czarne

© Pirelli 

W przypadku Replicat-X Pirelli postawił na współpracę z Pumą, co nie powinno dziwić, gdyż obie firmy mają spore doświadczenie w dziedzinie sportów motorowych, a zwłaszcza w Formule 1. Pirelli jest wyłącznym dostawcą ogumienia dla tych zawodów, a Puma – partner wielu drużyn – niedawno zyskała prawa do projektowania, produkcji i sprzedaży produktów sygnowanych logo F1. Właśnie dlatego w Replicat-X można odnaleźć liczne nawiązania do najsławniejszych na świecie wyścigów. Gumowa podeszwa łudząco przypomina bieżnik opon Pirelli Cinturato P7 Blue stosowanych w bolidach. Jest też wykonana z podobnej mieszanki zapewniającej nadzwyczajną przyczepność do podłoża. Cholewka z perforowanej mikrofibry imitującej zamsz gwarantuje maksymalną wygodę.

Buty Pirelli x Puma biały

© Pirelli

CZYTAJ TAKŻE

Conti CARE – prototypowe opony Continental

Niemiecki producent ogumienia Continental zaprezentował na targach IAA we Frankfurcie innowacyjny prototyp opony zintegrowanej z felgą, która potrafi łączyć się z zewnętrzną aplikacją pozwalającą na lepsze zarządzanie mobilnością.

Michelin dostarczy wirtualne ogumienie w grze Gran Turismo Sport

Francuski producent ogumienia Michelin poinformował o nawiązaniu porozumienia z Sony i PlayStation w sprawie oficjalnej współpracy w zakresie technologii opon dla gry wyścigowej Gran Turismo.

Toyo Tires wkrótce otworzy pierwszy ośrodek badawczo-rozwojowy w Europie

Japoński producent ogumienia Toyo Tires oficjalnie potwierdził zamiar otworzenia nowego ośrodka badawczo-rozwojowego w Niemczech, pierwszej tego typu placówki firmy w Europie.

Falken Tyre pracuje nad rozwiązaniem umożliwiającym gromadzenie energii elektrycznej generowanej przez opony

Japoński producent ogumienia Falken Tyre rozwija technologię, która pozwoli wykorzystać elektryczność statyczną powstającą w trakcie toczenia i odkształcania się opon.