Porównaj opony i znajdź je w najlepszej cenie!

Toyo Tires wkrótce otworzy pierwszy ośrodek badawczo-rozwojowy w Europie

Japoński producent ogumienia Toyo Tires oficjalnie potwierdził zamiar otworzenia nowego ośrodka badawczo-rozwojowego w Niemczech, pierwszej tego typu placówki firmy w Europie.

Ośrodek badawczo-rozwojowy Toyo w Europie

© iStock

Nowe centrum technologiczne

Toyo cieszy się już ugruntowaną pozycją w Azji, a teraz rozwija działalność w Europie. Założona w 1945 roku w Osace firma oficjalnie potwierdziła zamiar otworzenia nowego ośrodka badawczo-rozwojowego w Niemczech. Ta pierwsza tego typu placówka Toyo na naszym kontynencie powstaje w Willich, w Nadrenii Północnej Westfalii. Już tej jesieni w ośrodku ruszą prace nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi, dzięki którym ogumienie Toyo ma dołączyć do awangardy mobilności. Zgodnie z zapowiedzią japońskiego producenta europejski ośrodek skupiał się będzie głównie na opracowywaniu innowacyjnych materiałów do produkcji opon o wysokiej wydajności.

Nowoczesne centrum technologiczne ma zostać uzupełnione o nowy zakład produkcji opon Toyo w Serbii, którego otwarcie zaplanowano na styczeń 2022 roku. W ten sposób powstanie kolejny kompleks badawczo-produkcyjny firmy, który będzie ściśle współpracował z podobnymi ośrodkami Toyo Tires działającymi już w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Japoński producent planuje już budowę nowych ośrodków technologicznych w Europie. Toyo postrzega to między innymi jako doskonałą okazję do wzmocnienia współpracy technologicznej i handlowej z wieloma producentami samochodów na Starym Kontynencie.

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Track Connect w darmowej wersji dla każdego

Od teraz dostępna jest nowa wersja aplikacji Track Connect z darmowymi funkcjami dla każdego. Rozwiązanie proponowane przez firmę Michelin bardzo zmieniło się od czasów premiery pierwszej wersji, która miała miejsce dwa lata temu. Specjaliści z Michelin chcieli stworzyć produkt przyjazny i uwzględniający potrzeby zarówno kierowców zawodowych, jak i amatorów. Z niniejszego artykułu dowiesz się więcej o samej technologii oraz wprowadzonych usprawnieniach. Przeczytasz o trzech nowych trybach działania aplikacji i dowiesz się, jakie auta wyposażone są w moduł Track Connect.

Bridgestone i Microsoft pracują nad poprawą bezpieczeństwa opon

Producenci ogumienia w swoich nowych przedsięwzięciach śmiało wybiegają w przyszłość. Bezpieczeństwo kierowców i pasażerów wymaga kontroli zużycia bieżnika i ciśnienia w kołach, ale nie tylko. Częsta jazda po nierównej nawierzchni prowadzi do stopniowej degradacji opon, a uszkodzone ogumienie może negatywnie wpływać na pracę samochodu. Właśnie dlatego Bridgestone we współpracy z Microsoftem opracowali system bieżącej kontroli stanu opon dedykowany do pojazdów współpracujących z siecią.

Jakie marki opon pochodzą z Niemiec?

Które firmy produkujące opony powstały w Niemczech? Jakie marki ogumienia pochodzą z Niemiec? Continental to nie tylko jedna z najbardziej znanych na świecie marek, która nieustannie zdobywa wysokie miejsca w rozmaitych rankingach opon. To również wielki koncern, do którego należy kilka mniej znanych marek. Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać innych niemieckich producentów ogumienia.

Producenci ogumienia próbują zaistnieć na zawodach e-sportowych

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że wielu producentów ogumienia regularnie pojawia się ze swoimi markami na rozmaitych zawodach motorowych, a obecność tę regulują poważnie negocjowane umowy – niekiedy również na wyłączność. Tymczasem w wirtualnym świecie wyłaniają się nowe możliwości współpracy. Wraz z profesjonalizacją graczy, a także za sprawą odwołania licznych tradycyjnych imprez w 2020 roku coraz więcej producentów opon próbuje zaistnieć na wirtualnych torach wyścigowych.