Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Toyo Tires wkrótce otworzy pierwszy ośrodek badawczo-rozwojowy w Europie

Japoński producent ogumienia Toyo Tires oficjalnie potwierdził zamiar otworzenia nowego ośrodka badawczo-rozwojowego w Niemczech, pierwszej tego typu placówki firmy w Europie.

Ośrodek badawczo-rozwojowy Toyo w Europie

© iStock

Nowe centrum technologiczne

Toyo cieszy się już ugruntowaną pozycją w Azji, a teraz rozwija działalność w Europie. Założona w 1945 roku w Osace firma oficjalnie potwierdziła zamiar otworzenia nowego ośrodka badawczo-rozwojowego w Niemczech. Ta pierwsza tego typu placówka Toyo na naszym kontynencie powstaje w Willich, w Nadrenii Północnej Westfalii. Już tej jesieni w ośrodku ruszą prace nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi, dzięki którym ogumienie Toyo ma dołączyć do awangardy mobilności. Zgodnie z zapowiedzią japońskiego producenta europejski ośrodek skupiał się będzie głównie na opracowywaniu innowacyjnych materiałów do produkcji opon o wysokiej wydajności.

Nowoczesne centrum technologiczne ma zostać uzupełnione o nowy zakład produkcji opon Toyo w Serbii, którego otwarcie zaplanowano na styczeń 2022 roku. W ten sposób powstanie kolejny kompleks badawczo-produkcyjny firmy, który będzie ściśle współpracował z podobnymi ośrodkami Toyo Tires działającymi już w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Japoński producent planuje już budowę nowych ośrodków technologicznych w Europie. Toyo postrzega to między innymi jako doskonałą okazję do wzmocnienia współpracy technologicznej i handlowej z wieloma producentami samochodów na Starym Kontynencie.

CZYTAJ TAKŻE

Conti CARE – prototypowe opony Continental

Niemiecki producent ogumienia Continental zaprezentował na targach IAA we Frankfurcie innowacyjny prototyp opony zintegrowanej z felgą, która potrafi łączyć się z zewnętrzną aplikacją pozwalającą na lepsze zarządzanie mobilnością.

Michelin dostarczy wirtualne ogumienie w grze Gran Turismo Sport

Francuski producent ogumienia Michelin poinformował o nawiązaniu porozumienia z Sony i PlayStation w sprawie oficjalnej współpracy w zakresie technologii opon dla gry wyścigowej Gran Turismo.

Falken Tyre pracuje nad rozwiązaniem umożliwiającym gromadzenie energii elektrycznej generowanej przez opony

Japoński producent ogumienia Falken Tyre rozwija technologię, która pozwoli wykorzystać elektryczność statyczną powstającą w trakcie toczenia i odkształcania się opon.

Koncerny motoryzacyjne i stosowane przez nie oznaczenia opon

W niniejszym artykule przedstawimy wiodące koncerny samochodowe i opowiemy, jakie oznaczenia opon stosują niektóre z nich.