Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Aston Martin Vantage będzie jeździć na oponach Pirelli P Zero

Nowy Aston Martin Vantage, który trafi do salonów już na wiosnę, będzie wyposażony wyłącznie w opony Pirelli P Zero z homologacją brytyjskiego producenta.

Pirelli P Zero ekskluzywnym ogumieniem w nowym Astonie Martinie Vantage

Pirelli P Zero ekskluzywnym ogumieniem w nowym Astonie Martinie Vantage - Copyright © Pirelli

Opona P Zero ma za zadanie sprostać osiągom Vantage

Nowy Aston Martin Vantage, znajdujący się w połowie drogi między klasycznym DB10 i sportowym Vulcanem, ma gwarantowany mocny start dzięki znakomitej reputacji swoich poprzedników. Serca fanów marki zabiją mocniej słysząc dźwięk nowego 4-litrowego silnika V8 Mercedesa, dobijającego do 100 km/h w 3,5 sekundy i rozpędzającego się do 314 km/h. Potężne osiągi wymagają opon, które im sprostają, i tylko jeden model spełnił oczekiwania producenta. Dlatego marka Aston Martin wybrała ogumienie Pirelli P Zero jako ekskluzywne wyposażenie Vantage.

Owocem włosko-brytyjskiej współpracy są stworzone na miarę opony P Zero, realizujące strategię „Perfect Fit” Pirelli. Aby zachować „osobowość” auta, Pirelli potrzebowało opon zdolnych przekazać kierowcy wrażenia ze sportowej jazdy. Zdaniem marki Aston Martin ogumienie P Zero w pełni wywiązuje się ze swoich zadań i w 100% zasługuje na świadczące o homologacji producenta  oznaczenie „AM” na boku.

To nie pierwszy przypadek współpracy obu firm. Pirelli opracowało już specjalne wersje opon P Zero do aut Vanquish i V12 Vantage S, a z kolei mityczny DB5 Jamesa Bonda jeździ na ogumieniu Cinturato. Na koniec warto wspomnieć, że Aston Martin wkroczy w następnym sezonie do świata Formuły 1 wraz z zespołem Red Bull Racing. Dzięki temu znów będzie miał okazję współpracować z firmą Pirelli, która jest wyłącznym dostawcą opon F1.

Aston_Martin_Vantage_Pirelli

Copyright © Pirelli

CZYTAJ TAKŻE

Sportowy model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli

Firmy Pirelli i McLaren zapowiedziały nawiązanie współpracy w zakresie nowego samochodu angielskiej marki. Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R.

Firma Pirelli stworzyła specjalne opony P Zero na potrzeby modeli Ferrari Monza SP1 i SP2

Modele Ferrari Monza SP1 i SP2, zaprezentowane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, będą wyposażone w dopasowane do ich potrzeb opony Pirelli P Zero.

Specjalnie zaprojektowana opona Pirelli P Zero wejdzie w skład pierwszego wyposażenia modelu Aston Martin Rapide E

Firma Pirelli rozpoczęła kolejny etap współpracy z marką Aston Martin. Włoski producent będzie wyłącznym dostawcą ogumienia do nowego elektrycznego modelu Rapide E, który zostanie wyposażony w „szyte na miarę” opony P Zero.

Pirelli dostarczy opony P Zero jako oryginalne wyposażenie modelu Aston Martin DBS Superleggera

Firma Pirelli potwierdziła, że DBS Superleggera, nowy model coupé marki Aston Martin, będzie wyposażony w jej opony P Zero udoskonalone specjalnie na tę okazję.