Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Opony Falken z homologacją do nowego Porsche Macan

Japoński producent ogumienia Falken ogłosił zawarcie umowy na dostawę opon Azenis FK510 SUV, które będą fabrycznie montowane w luksusowych SUV-ach Porsche Macan.

Falken OE Porsche Macan

Nowy wygląd, nowe opony

Po pięciu latach od premiery, w ciągu których sprzedano ponad 400 000 egzemplarzy na całym świecie, Porsche Macan przejdzie delikatny lifting. To jeden z popularniejszych modeli koncernu ze Stuttgartu, oferowany z szeroką gamą opon montowanych fabrycznie. Wśród nich znajdzie się teraz również ogumienie produkcji Falken.

Prestiżową homologację uzyskały opony Azenis FK510 SUV w rozmiarach 235/60 R18 oraz 255/55 R18 o indeksie prędkości W i nośności 103 oraz 105. To ogumienie przeznaczone głównie dla amatorów sportowej jazdy. Bieżnik ACP (Adaptive Constant Pressure) zapewnia lepszy rozkład nacisków na podłoże, wyraźnie poprawiając skuteczność hamowania, stabilność kierunkową i dynamikę jazdy. Innowacyjna mieszanka gumowa wykonana w oparciu o nanotechnologię jest bardziej odporna na zużycie, co pozwala pokonać dłuższe dystanse.

– Wprowadzenie tych opon to element naszej długofalowej i konsekwentnie realizowanej strategii, której celem jest pełny asortyment produktów dla dynamicznie rosnących i najbardziej dochodowych segmentów rynku – tłumaczy Christian Stolting, Key Account Manager OE w Falken Tyre Europe. – Przyznanie kontraktu na oryginalne wyposażenie dla Porsche Macan potwierdza słuszność tej strategii i wiele mówi o jakości naszego ogumienia. Współpraca z Porsche to dla nas pewien rodzaj nobilitacji.

CZYTAJ TAKŻE

Renault Megane RS Trophy-R z oponami Bridgestone ustanawia nowy rekord szybkości na torze Nürburgring

Renault właśnie zaprezentował nowy model Megane RS Trophy-R, który zapowiada się jako najpotężniejszy kompakt sportowy w historii. Potwierdzają to znakomite wyniki czasowe na legendarnym torze Nürburgring. Wśród wielu nowości technicznych na wyposażeniu auta znalazły się też wyjątkowo wydajne opony Bridgestone Potenza S007.

Opony Michelin Pilot Sport Cup 2 R zaprojektowane specjalnie do Ferrari 488 Pista

Bezkonkurencyjne semi-slicki Michelin Pilot Sport Cup 2 R właśnie uzyskały homologację do Ferrari 488 Pista. Michelin opracował specjalną wersję ogumienia dla tego nadzwyczajnego samochodu.

Najlepsze ogumienie semi-slick 2019 – 8 najlepszych opon wyścigowych z homologacją do jazdy po drogach publicznych

Segment opon typu semi-slick przeżywa obecnie okres dynamicznego rozwoju. Wydajność ogumienia w coraz większym stopniu wpływa na osiągi super i hipersamochodów. Poznaj nasz wybór najlepszych semi-slicków, w którym uwzględniliśmy zarówno największe hity w tej kategorii ogumienia, jak i produkty przeznaczone dla osób ze skromniejszym budżetem.

Sportowy model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli

Firmy Pirelli i McLaren zapowiedziały nawiązanie współpracy w zakresie nowego samochodu angielskiej marki. Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R.