Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Opony Falken z homologacją do nowego Porsche Macan

Japoński producent ogumienia Falken ogłosił zawarcie umowy na dostawę opon Azenis FK510 SUV, które będą fabrycznie montowane w luksusowych SUV-ach Porsche Macan.

Falken OE Porsche Macan

Nowy wygląd, nowe opony

Po pięciu latach od premiery, w ciągu których sprzedano ponad 400 000 egzemplarzy na całym świecie, Porsche Macan przejdzie delikatny lifting. To jeden z popularniejszych modeli koncernu ze Stuttgartu, oferowany z szeroką gamą opon montowanych fabrycznie. Wśród nich znajdzie się teraz również ogumienie produkcji Falken.

Prestiżową homologację uzyskały opony Azenis FK510 SUV w rozmiarach 235/60 R18 oraz 255/55 R18 o indeksie prędkości W i nośności 103 oraz 105. To ogumienie przeznaczone głównie dla amatorów sportowej jazdy. Bieżnik ACP (Adaptive Constant Pressure) zapewnia lepszy rozkład nacisków na podłoże, wyraźnie poprawiając skuteczność hamowania, stabilność kierunkową i dynamikę jazdy. Innowacyjna mieszanka gumowa wykonana w oparciu o nanotechnologię jest bardziej odporna na zużycie, co pozwala pokonać dłuższe dystanse.

– Wprowadzenie tych opon to element naszej długofalowej i konsekwentnie realizowanej strategii, której celem jest pełny asortyment produktów dla dynamicznie rosnących i najbardziej dochodowych segmentów rynku – tłumaczy Christian Stolting, Key Account Manager OE w Falken Tyre Europe. – Przyznanie kontraktu na oryginalne wyposażenie dla Porsche Macan potwierdza słuszność tej strategii i wiele mówi o jakości naszego ogumienia. Współpraca z Porsche to dla nas pewien rodzaj nobilitacji.

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Pilot Sport Cup 2 dzięki Bugatti zyskują status najszybszych opon dopuszczonych do jazdy po drogach publicznych

Bugatti Chiron fabrycznie wyposażone w ogumienie Michelin Pilot Sport Cup 2 to pierwsze seryjnie produkowane auto, które po lekkim tuningu pobiło rekord prędkości 300 mil na godzinę*.

Hankook pozostanie wyłącznym dostawcą opon dla wyścigów DTM do 2023 roku

Południowokoreański producent ogumienia Hankook Tire i organizator międzynarodowych zawodów wyścigowych aut osobowych DTM przedłużyli umowę o współpracy na najbliższe cztery lata.

Opony Michelin Pilot Sport 4S na oryginalnym wyposażeniu BMW X3 M i X4 M

Francuski producent ogumienia Michelin ogłosił, że jego opony ultra high performance Pilot Sport 4S uzyskały homologację i będą oryginalnie montowane w nowych modelach BMW X3 M i X4 M.

Goodyear powraca na Endurance i 24h Le Mans

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział, że od sezonu 2019/2020 powraca na długodystansowe wyścigi World Endurance Championship organizowane przez FIA. Specjalnie na tę okazję przygotował nową gamę opon.