Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Pirelli dostarczy opony P Zero jako oryginalne wyposażenie modelu Aston Martin DBS Superleggera

Firma Pirelli potwierdziła, że DBS Superleggera, nowy model coupé marki Aston Martin, będzie wyposażony w jej opony P Zero udoskonalone specjalnie na tę okazję.

Pirelli P Zero na oryginalnym wyposażeniu modelu Aston Martin Superleggera

Aston Martin DBS Superleggera będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero © Pirelli

Opony P Zero na miarę potrzeb Astona Martina

Superlekka karoseria z aluminium i włókna węglowego, silnik V12 biturbo o mocy 725 koni, maksymalna prędkość 340 km/h: dzięki takim atutom nowy coupé Aston Martin DBS Superleggera ma podbić serca fanów tej angielskiej marki.

Firma Pirelli i jej opony P Zero zostały wybrane, by uzupełnić wyposażenie tego pojazdu. Dostępne w rozmiarze 265/35 R21 z przodu i 305/30 R21 z tyłu, opony zostały dopasowane do potrzeb nowego bolidu marki Aston Martin. Następca modelu Aston Martin Vanquish – również wyposażonego w opony Pirelli P Zero – jest podobno lżejszy (włoski termin „Superleggera” oznacza „bardzo lekki”) w porównaniu do modelu DB11, na podstawie którego został stworzony. Nadal jednak jest to okazała maszyna, o czym świadczy jej potężna maskownica i waga 1800 kg po napełnieniu wszystkich zbiorników. Szczególnie godny uwagi jest fakt, że właściwości aerodynamiczne pojazdu umożliwiają mu wytworzenie do 180 kg docisku przy pełnej prędkości. To wyzwanie dla ogumienia, a szczególnie dla tylnej osi, z czego wynikła konieczność zastosowania w tym miejscu szerszych opon.

Pirelli P Zero na oryginalnym wyposażeniu modelu Aston Martin Superleggera

© Pirelli

Opony Pirelli P Zero mają również zapewnić modelowi Aston Martin DBS Superleggera optymalną przyczepność i znakomicie spełniać swoją rolę dzięki wsparciu ze strony zawieszenia elektrycznego. Wprowadzenie auta do sprzedaży jest przewidziane na koniec roku.

CZYTAJ TAKŻE

Najlepsze ogumienie semi-slick 2019 – 8 najlepszych opon wyścigowych z homologacją do jazdy po drogach publicznych

Segment opon typu semi-slick przeżywa obecnie okres dynamicznego rozwoju. Wydajność ogumienia w coraz większym stopniu wpływa na osiągi super i hipersamochodów. Poznaj nasz wybór najlepszych semi-slicków, w którym uwzględniliśmy zarówno największe hity w tej kategorii ogumienia, jak i produkty przeznaczone dla osób ze skromniejszym budżetem.

Sportowy model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli

Firmy Pirelli i McLaren zapowiedziały nawiązanie współpracy w zakresie nowego samochodu angielskiej marki. Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R.

Firma Pirelli stworzyła specjalne opony P Zero na potrzeby modeli Ferrari Monza SP1 i SP2

Modele Ferrari Monza SP1 i SP2, zaprezentowane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, będą wyposażone w dopasowane do ich potrzeb opony Pirelli P Zero.

Specjalnie zaprojektowana opona Pirelli P Zero wejdzie w skład pierwszego wyposażenia modelu Aston Martin Rapide E

Firma Pirelli rozpoczęła kolejny etap współpracy z marką Aston Martin. Włoski producent będzie wyłącznym dostawcą ogumienia do nowego elektrycznego modelu Rapide E, który zostanie wyposażony w „szyte na miarę” opony P Zero.