Porównaj opony i znajdź je w najlepszej cenie!

Barometr rezulteo na pierwszy kwartał 2019 roku: opony letnie na podium

Każdego miesiąca portal rezulteo gromadzi i analizuje dane dotyczące zachowań użytkowników swojej porównywarki opon. Z badań tych wynikają interesujące tendencje na rynku oponiarskim. Wyniki z pierwszego kwartału 2019 roku nie był zaskoczeniem i potwierdziły duże zainteresowanie oponami letnimi.

© Adobe Stock

Skąd pochodzą użytkownicy rezulteo?

W pierwszym kwartale 2019 roku, prawie połowa odwiedzających rezulteo użytkowników pochodziła z województw mazowieckiego (37,91%) i śląskiego (10,92%). Stosunkowo dużą grupę wśród internautów darzących zaufaniem rezulteo stanowili w tym okresie mieszkańcy Małopolski  i Dolnego Śląska (odpowiednio 10,46% et 8,31% ogółu odwiedzających).

© rezulteo

Zimowe, letnie czy całoroczne?

Pośród tysięcy modeli opon, które znalazły się w wyszukiwarce rezulteo w pierwszym kwartale 2019 roku, największą grupę stanowiły naturalnie opony letnie (67,4%). Świadczy to o chęci gotowości polskich kierowców do szybkiego dostosowania ogumienia do zmian warunków pogodowych. Opon całorocznych szukało 16,9% osób. Podobna grupa użytkowników (15,1%) była raczej zainteresowana oponami zimowymi, co potwierdza znaną już na rynku tendencję do zakupu opon po sezonie z wykorzystaniem konkurencyjnych ofert.

© rezulteo

Jakiej klasy opon poszukują polscy użytkownicy rezulteo?

Polscy użytkownicy rezulteo coraz bardziej doceniają jakość i renomę produktów markowych. Ponad połowa (52,5%) użytkowników rezulteo poszukiwała w ostatnim kwartale opon tzw. marek premium, do których należą Bridgestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin i Pirelli. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też opony klasy średniej, przyciągające uwagę aż 32,9% odwiedzających portal. Co do opon klasy ekonomicznej, w ostatnim kwartale poszukiwało ich 17,2% korzystających z wyszukiwarki osób.

© rezulteo

Top 10 opon najczęściej poszukiwanych na rezulteo

W pierwszej dziesiątce opon najczęściej wybieranych na rezulteo znalazły się głównie modele letnie. Pozycję numer 1 zajęła opona Hankook Ventus Prime3 K125. Tuż za nią uplasował się model Eagle F1 Asymmetric 3 amerykańskiej firmy Goodyear. Ostatnie miejsce na podium zdobyła opona Dunlop Sport BluResponse.

Top 10 modeli opon najczęściej poszukiwanych na rezulteo

 

Pozycja

Hankook Ventus Prime3 K125 (letnia)

1

Goodyear Eagle F1Asymmetric 3 (letnia)

2

Dunlop Sport BluResponse (letnia)

3

Goodyear EfficientGrip Performance  (letnia)

4

Nokian Line (letnia)

5

Pirelli Cinturato P7 (letnia)

6

Continental ContiPremiumContact 6 (letnia)

7

Dębica Presto UHP 2 (letnia)

8

Dunlop Winter Sport 5 (zimowa)

9

Nokian Line SUV (letnia)

10

CZYTAJ TAKŻE

Najczęściej wyszukiwane marki opon w Google w 2020 r.

Porównywarka opon rezulteo zrealizowała kolejną edycję analizy popularności marek opon w Europie. W roku, który upłynął pod znakiem epidemii Covid-19, portal zbadał liczbę wyszukiwań producentów opon w Google od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r. w krajach europejskich. Badanie obejmuje analizę porównawczą danych wyszukiwania dotyczących tych samych słów kluczowych w latach 2019-2020.

10 najważniejszych wiadomości ze świata opon w 2019 roku

2020 rok w rezulteo otwieramy przeglądem najważniejszych wiadomości z branży oponiarskiej w 2019 r. Ogumienie letnie i zimowe, testy i rankingi, przepisy prawne, koncerny samochodowe, dystrybutorzy, zrównoważona mobilność, innowacje i nie tylko – przypomnijmy sobie najważniejsze wiadomości ze świata opon.

Barometr rezulteo: jakie opony wybierali użytkownicy porównywarki w lutym 2019 roku?

Jak co miesiąc publikujemy i analizujemy dane dotyczące zachowań użytkowników naszej porównywarki opon. Statystyki dotyczące lutego potwierdziły powszchne przekonanie, że miesiąc ten można określić jako początek sezonu zakupów opon letnich. Czytając ten wpis dowiesz się również jakie rodzaje oraz jakie marki opon cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników rezulteo z Twojego regionu i z całej Polski.

Barometr rezulteo: jakie opony wybierali użytkownicy porównywarki rezulteo w styczniu 2019 roku?

Jak co miesiąc, publikujemy i analizujemy dane dotyczące zachowań użytkowników naszej porównywarki opon. Styczeń minął pod znakiem opon letnich potwierdzając tendencje znacznej liczby polskich kierowców do poszukiwania nowego ogumienia z dużym wyprzedzeniem czasowym… Ten wpis pozwoli Ci również dowiedzieć się jakie rodzaje oraz jakie marki opon cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników rezulteo z Twojego regionu i z całej Polski.

Kontynuując nawigację na stronie akceptujesz, że będziemy wykorzystywać pliki Cookies do udoskonalania doświadczeń użytkownika oraz statystyk. Więcej informacji na temat naszej polityki prywatności znajdziesz w regulaminie.

;